Ostrzeżenie przed fałszywym e-mail

W obecnie gorącym okresie rozliczeń zeznań podatkowych ostrzegamy przed fałszywymi e-mailami podszywającymi się pod oficjalny portal Biznes.gov.pl.

Nie daj się oszukać! 

E-mail sugeruje, że załączone "oficjalne powiadomienie elektroniczne" należy przeczytać we wskazanym czasie, by uniknąć "odpowiednich skutków", co ma rzekomo regulować Kodeks postępowania cywilnego.

Przykładowa wiadomość:

„Drogi użytkowniku 
masz nowe oficjalne zawiadomienie elektroniczne Biznes.gov.pl

Powiadomienie będzie dostępne na Twoim koncie dostępnym od 02-03-2023 do 20-03-2023
Jeśli nie przystąpisz do jej lektury we wskazanym terminie , wywołane zostaną skutki , zgodnie z obowiązującymi przepisami (Art. 46 Kodeksu postępowania administracyjnego)
wiadomość została wygenerowana automatycznie przez serwis Biznes.gov.pl

Taka wiadomość to OSZUTWO!

Do e-maila załączony jest plik Biznes.gov.pl – NOWE POWIADOMIENIE.rarSamo otrzymanie e-maila i jego przeczytanie nie powoduje żadnych negatywnych skutków. Dopiero rozpakowanie i uruchomienie załącznika spowoduje zainfekowanie komputera Trojanem, który może wykraść Twoje dane.

Zachowaj czujność!

Pamiętaj, by nie otwierać załączników z niesprawdzonych źródeł, a nawet jeśli wydaje się, że źródło jest wiarygodne, lepiej kilkukrotnie upewnić się, zanim otworzysz taki załącznik – zwłaszcza jeśli nie spodziewałeś się takiej wiadomości.